Novinky

CEZ VEĽKÚ NOC DO KARIBIKU - POĎSTE S NAMI DO MEXIKA

Termín: 29.03.2018-11.04.2018

Chuť čili, tyrkysové karibské more, biele pláže, fascinujúce majské pyramídy, dychberúce potápanie v kavernách. Toto všetko sa dá zažiť len na jednom jedinom mieste, v Mexiku, na poloostrove Yucatán, kam sa plánujeme na jar opäť vrátiť. Pridajte sa k nám a zažite dovolenku, na ktorú budete spomínať do konca života.

Tu budeme: Playa del Carmen

Playa del Carmen je menšie turistické letovisko, vzdialené asi 50 km južne od Cancúnu na polostrove Yucatan. Nachádza sa v juhovýchodnej časti krajiny, na Mayskej riviére, na pobreží Karibského mora. Letovisko je tiež obľúbeným miestom potápačov z celého sveta, začína tu totiž druhý najväčší koralový útes na svete, hneď po austrálskom Veľkom bariérovom útese. Playa del Carmen je taktiež východiskovým bodom k návšteve ostrova Cozumel, ktorý je jedným z najvyhlásenejších potápačských destinácií sveta. Pôvodne tu bola rybárska osada, ktorá sa postupne rozrástla. Na prvý pohľad vás okúzli kľudná a priateľská atmosféra, úplne odlišná od Cancúnu. Hlavnou triedou mesta Playa del Carmen je ulica 5 Avenida, čo je pešia zóna, kde je väčšina obchodov, miestne reštaurácie, bary, obchody so suvenírmi i zábavné podniky žijúce bohatým večerným i denným životom a vyzýva k posedeniu a ochutnávke mexických špecialít. Najvýznamnejšou pamiatkou v meste je mimo mayských pamiatok miestny kostol. Miestne, väčšinou novopostavené rezorty, boli vybudované v celkom neporušenom prírodnom prímorskom páse, v okolí sa nachádzajú architektonické pamiatky, to všetko je zárukou ideálneho miesta pre strávenie dovolenky v kľudnejšom letovisku s nádhernou plážou.

Potápanie v okolí Playa Del Carmen

Potápať sa budeme v divecentre v meste Playa del Carmen, ktoré sa nachádza asi 45 minút cesty južne od mesta Cancun, konkrétne v štvrti Riviera Maya. Karibské more má samo o sebe čo ponúknuť potápačom, avšak bola by škoda vynechať aj jedinečné potápanie v cenotoch. Mexický polostrov Yucatan je nimi pretkaný množstvom jaskýň a dutín, nazvývaných cenoty alebo kaverny. Cenot je španielsky výraz, ktorý bol odvodený od mayského slova - dzonot. Tento názov označuje jazierko, kadiaľ sa dá vstúpiť do podzemných zaplavených jaskýň. Tieto vstupy vzinkli prepadnutím časti stropu jaskyne.
 

Cenoty kedysi slúžili Mayom ako zdroje pitnej vody, ale aj ako svätyne a medzi jednu z nejznámnějších patrí Studňa obetí v Chichen Itzá (štát Yuchatan). Do nej Mayovia vhazovali ľudské obete, zlaté predmety a potraviny. Tieto vchody totiž považovali za vstupy do podsvetia. Dno vchody do cenotov býva pokryté popadanými vetvami. stromov, vo vnútri sa nachádza očarujúci podvodný svet. Na Yucatáne je veľa ďalsích cenotov napr. K'oox Baal alebo Cemando Nuevo.

Program zájazdu (predbežný)

 1.     deň Odlet Viedeň, prílet Cancun, ubytovanie
 2.     deň Voľný program
 3.     deň Potápanie
 4.     deň Potápanie
 5.     deň Potápanie
 6.     deň Potápanie
 7.     deň Potápanie
 8.     deň Voľný program
 9.     deň Voľný program
 10.     deň Voľný program
 11.     deň Voľný program
 12.     deň Voľný program
 13.     deň Voný program, odlet domov
 14.     deň Prílet Viedeň

Upozornenie: program sa môže mierne upraviť v závislosti od presného času letu

CENA: 2299 €

V cene zájazdu je zahrnuté:

 • letenky Viedeň-Cancun a späť (s 1 prestupom)
 • transfery z letiska do hotela a späť
 • 10 ponorov (3 dni more, 2 dni cenoty)
 • prenájom fliaš, záťaže
 • ubytovanie v hoteli 3*
 • poistenie CK proti insolventnosti

Alternatívne možnosti:

 • 1790 € základný zájazd pre nepotápača

Povinné doplatky:

 • vstupné do kavern (cenotov)

Poznámky v výstroju:

 •  potápačské svetlo povinné
 •  povinná redukcia / strmeň / adaptér

 

Prihlásenie na zájazd

 

Tento ale aj ďalšie skupinové a individuálne potápačské zájazdy nájdete na stránke www.scubatravelonline.com.