Novinky

BENÁTKY a Y-40!

Benátky a potápanie?!!! Nie, nebojte sa, nebudeme sa zanárať do benátskych kanálov, ale navštívime jeden z najhblších bazénov v Európe - Y-40!

Bazén Y-40 bol donedávna najhlbším bazénom na svete, Talianom sa tak podarilo pokoriť belgický Nemo33, ktorého hĺbka je 33 metrov. 40-metrový bazén je otvorený 365 dní v roku a poskytuje vynikajúce podmienky pre tréning potápačov a freediverov.

Termín: 10. - 12. februára 2023

Cena: 319

PROGRAM

  • 1.deň – piatok - 14.00h odchod z Bratislavy, cca 21.00h príchod do Benátok, check-in v hoteli, voľný program
  • 2. deň – sobota - hodinový ponor v Y-40, potom návrat na hotel a voľný program
  • 3. deň – nedeľa - 10.00h check-out z hotela, voľný program. Odchod do Bratislavy o 14.00h.

Cena zahŕňa:
1x hodinový vstup do bazéna Y-40, 2x ubytovanie v hoteli, spiatočná doprava Bratislava – Benátky (Padova) ak je objednaná, poistenie CK proti insolventnostii

Alternatívne možnosti:
110 € príplatok - doprava mikrobusom (max. 6 miest)
zájazd pre nepotápača: cena na vyžiadanie

V cene nie je zahrnuté:
Strava, miestne tranfery, fakultatívne výlety, cestovné poistenie, doprava

 

Prihlásenie na zájazd

Y-40 The Deep Joy

Bazén Y-40 je napustený termálnou vodou a nachádza neďaleko mesta Padova, v mestečku Montegrotto, len 55 km od Benátok. Y-40 je novinkou a veľkým lákadlom pre milovníkov potápania a freedivingu z celej Európy. Uvedenie do prevádzky sa uskutočnilo 5. Júna 2014, kedy sa do hĺbky 40 metrov ponoril držiteľ svetového rekordu vo freedivingu Umberto Pelizzar a priestory otvoril slávny Enzo Maiorca.

Y-40 s rozlohou 21 x 18 metrov a maximálnou hĺbkou 40 metrov je naplnený 4300 kubickými metrami vody, ktorá má teplotu 32 - 34 °C, takže sa potápa len v plavkách, neoprén kľudne nechajte doma. Na potápanie si stačí zobrať masku, počítač a plavky, ostatná výbava je zabezpečená priamo na mieste a je v cene ponoru.

Benátky

Určite navštívime Námestie svätého Marka, odvezieme sa miestnou vodnou dopravou, poprechádzame sa úzkymi uličkami a mostíkmi, zájdeme si na pohárik kvalitného vína a ochutnáme niečo talianske.

Historické jadro Benátok sa nachádza na plytkej lagúne. Hlavnú ulicu dopĺňa asi stovka kanálov, kde je čulý dopravný ruch. Dopravnou tepnou je Canal Grande, 4 km dlhý a asi 70 m široký kanál, ktorý prechádza priamo stredom mesta. Spája hlavné nádražie a prístav s historickým námestím svätého Marka a centrom mesta. Jeden z najznámejších mostov je Ponte di Rialto, ktorý ako jeden z troch spája obe časti mesta rozdelené kanálom. Benátky majú svoju slávnu povesť, ktorá sa spája aj s tradíciami a preslávenými typickými výrobkami. Muránske sklo je známe na celom svete, tak isto krajka z Burana, karnevalové masky či papier maché.

Táto kedysi námorná a obchodná veľmoc má dodnes veľký historický, kultúrny a spoločenský význam. Miesto, ktoré je centrom bohatého kultúrneho života ročne navštívi 15 miliónov turistov z celého sveta. Benátky sa pre svoj význam zapísali aj na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste nájdeme vyše 400 kamenných mostov a 15 tisíc domov postavených na dubových koloch. Po benátskych kanáloch sa prepravuje pomocou lodnej dopravy, pre turistov sú k dispozícii klasické gondoly, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť života v Benátkach už od 11. storočia.

Poznámka k potápaniu:
Zájazd môžu absolvovať aj potápači s licenciou OWD - v bazéne však budú potápať do hĺbky max. 18 m.

Prihlásenie na zájazd