Novinky

PADI Women's Dive Day 2020

Staň sa súčasťou celosvetového eventu PADI® Women's Dive Day

Kedy? 8. Augusta 2020 

10.00h na Wobbegong Beach Dive Club, jazero Guláška, Senec

Organizácia PADI sa rozhodla venovať ženám potápačkám špeciálnu pozornosť v celosvetovom merítku a preto sa aj my znova zapojíme, tak ako každý rok! Toto už bude šiesty ročník. Ak sa chceš zapojiť do našej celoslovenskej akcie PADI Womens Dive Day 2020, určite sa prihlás! Ak si žena potápačka, tak si zapíš si do kalendára tento významný deň. Nesmieš u nás chýbať. 

PRIHLÁSENIE

PADI WOMEN´S DIVE DAY 2020PADI WOMEN´S DIVE DAY 2020

Kedy? 8. Augusta, 10.00h, Wobbegong Beach Dive Club, Senec, Guláška


Vstupný balíček: 25 EUR (obsahuje celodenný vstup na Wobbegong Beach Dive Club, tričko, fľašu so vzduchom)

Miesto konaniaWobbegong Beach Dive Club, Nitrianska 4271, Senec, 903 01
GPS: 48.212942, 17.427012

PADI WOMEN'S DIVE DAY 2018PADI WOMEN'S DIVE DAY 2019

Nielen muží potápajú. Medzi potápačmi sa nájdete mnoho žien, ktorým tento šport učaroval natoľko, že sa mu venujú s takým nadšením a entuziastom, ako poniektorí muži. Nosiť ťažký výstroj na chrbte, trpieť pohľady neveriacich príbuzdných, čo to vlastne robíme s tou "bombou" na chrbte, otázky typu, či nás nezožerú žraloky a pod., nie je vždy ľahké a nie vždy sa stretneme s porozumením. Aj napriek tomu, sú medzi nami ženy, ktoré potápanie milujú.

PADI Womens Dive Day 2017 (3. ročník)PADI Womens Dive Day 2017 (3. ročník)PADI Womens Dive Day 2017 (3. ročník)
PADI Womens Dive Day 2016 (1. ročník)PADI Womens Dive Day 2017 (2. ročník)PADI Womens Dive Day 2017 (2. ročník)

Spomínate si ešte na svoj prvý nádych pod vodnou hladinou? Čo vám potápanie prinieslo a prináša? Pošli nám Tvoj príbeh a radi ho uverejníme! Posielať príbeh aj s fotografiami môžete na info@academiaaquatica.sk

 

MÔJ PRÍBEH - PADI® Women's Dive Day

"Obklopuje nás voda, ktorá je súčasťou nášho každodenného bytia. Ľudskému životu je sluhom a živočíšnemu domovom. Chrániť by sme ju mali preto nie len pre seba, ale aj pre všetok ten život, ktorý v sebe ukrýva."

VERONIKA - PADI Divemaster in progress...

IndonéziaMaldivyMexiko - cenoty

"Po prvom a takmer aj poslednom pobyte v Egypte som si povedala, že do tej krajiny sa už nikdy nevrátim, jedine ak potápať. S úžasom som sa prizerala v rezorte na ľudí, ako sa denne vypravujú s tými všetkými „bombami“ na more. Šnorchlovaniu som nikdy neholdovala, skôr ma vždy lákalo pozrieť sa hlbšie. Magická modrá sa stala pre mňa magnetom. Zvedavosť, zrazu dostatok voľného času, a ja som si povedala, že prečo to nevyskúšať. Po prvom potápačskom kurze sa stalo vodné prostredie mojim druhým domovom. Miesto, kde môžete byť sami sebou, nezvoní vám telefón, neatakujú vás e-maily a jediné na čo sa sústredíte je váš dych. Magické. Potápanie mi prinieslo niečo nové. Spoznala som veľa zaujímavých ľudí, našla si priateľov na celý život. A ten pocit, keď sa plavíte na mori za novým dobrodružstvom je neopísateľne čarovný. Vďaka potápaniu som navštívila veľa pekných miest a mala možnosť spoznať iné kúty sveta, zažiť iné kultúry. Len ťažko sa mi hľadá miesto, ktoré by sa mi páčilo zo všetkých najviac, krása sa dá nájsť všade. Kam sa určite rada vrátim, tak to je Indonézia, diverzita tejto krajiny je fascinujúca aj napriek obrovskej popularite má veľa neprechodených chodníčkov. Nedám dopustiť na Červené more, exotiku, ktorú máme od nás „na skok“ a odporúčam ju alebo jemne vnucujem takmer každému, kto sa práve naučil potápať. Najväčším magnetom pre mňa sú Kokosové ostrovy a žralok, ktorého málo kto videl a ktorého málo kto pozná – basking shark."

KomodoRaja AmpatBasking Shark

TÁŇA - PADI Divemaster

„Keďže som v znamení raka, už od malička som mala k vode veľmi blízko. Keď sme sa učili plávať, viac som bola pod vodou ako nad hladinou a keď mi naši kúpili moju prvú výstroj na šnorchlovanie bola som nadšená. Tie potápačské okuliare mám dodnes a nedám na ne dopustiť. Čím som bola staršia, tým viac som vedela, že mojím snom je potápať. Ešte nedávno to bola pre mňa veľká neznáma a nereálna predstava, až kým som sa neprihlásila na kurz a nezažila svoj prvý nádych pod vodou na vlastnej koži. Bol to úžasný pocit, ktorý ma nadobro pohltil a je to niečo úžasné ponoriť hlavu do tak tajomného magického podvodného sveta, kde je ešte toľko neprebádaných vecí. Som rada, že mám tú možnosť plniť si sen a že som sa na to dala. Spoznala som veľa zaujímavých a inšpiratívnych skúsených ľudí, od ktorých sa môžem veľa naučiť a posúvať sa v tomto smere dopredu."

Tánina najobľúbenejšia lokalita je Indonézia. Nemá strach ani z chladnej vody a preto ju to ťahá na Island odpotápať unikátne miesto Silfra, kde sa stretajú tektonické dosky pod vodou. Rada by sa pozrela aj do ďalekej Austrálie, Mikronézie a lákajú aj Mexiko a kopa ďalších miest :-) Z morských tvorov jej učaroval delfín skákavý, korytnačky a jej veľkým snom je vidieť veľryby.

Aj vy máte nejaký sen nesplnený sen?

MARY - PADI Advanced Open Water Diver

"K rekreačnému potápaniu ma priviedla dovolenka v Egypte. Dovtedy som nevedela ani šnorchlovať . Podľahla som nátlaku animátora v hoteli, ktorý nahováral ľudí na rôzne výlety a tak som si vybrala poldňový výlet na lodi spojený s dvomi ponormi. Keď mi však pri ustrojovaní do vody jedna Ruska napľula do masky a natiahla mi ju na hlavu, tak som si povedala: Fuj...nikdy viac. Ponor bol však viac než úžasný. Nechcelo sa mi ani von. A tak som išla znovu a znovu a ďalší deň opäť a nasledujúcu dovolenku opäť a potom opäť... až som sa jedného dňa rozhodla, že to chcem vedieť robiť poriadne a chcem si urobiť kurz. Život pod vodou mi učaroval. Je to môj svet ticha, miesto, kde sa cítim taká šťastná ako nikde inde. Každý ponor je pre mňa ako balzam na dušu, baví ma to vždy, keď strčím hlavu pod vodu. Každý rok sa v niečom zdokonalím a posuniem vpred. Každý rok navštívim minimálne jednu krajinu, kde sa pozriem pod vodu."

"Po každej dovolenke  si hovorím, že toto bola topka. Naposledy som odpotápala Indonéziu, konkrétne Komodský národný park a zažila som pocit ako naposledy na dobrom prázdninovom tábore. Nechcelo sa mi vôbec vrátiť domov, zostala by som tam ihneď, taký úžasný tam bol život pod hladinou. Nedám ale dopustiť ani na Červené more či Mexico. Môj sen je zažiť potápanie s veľkým bielym, koniec koncov, z každého žraloka sa viem tešiť ako malé dieťa. Chcem naďalej spoznávať Indonéziu, ochutnať vodu Juhoafrickej republiky a dotknúť sa tektonických platní na Islande.  A mojim prianím je, aby sa počet mojich zanorení vždy rovnal počtu šťastných vynorení. Nielen mojich, ale aj všetkých okolo mňa."


"Čo ma pri návrate odkiaľkoľvek vždy veľmi mrzí je, že vidím, ako si ničíme našu planétu. Preto sa snažím svojou malou troškou prispieť k tomu, aby sa naša planéta, a to nielen pod hladinou, stala krajším miestom pre život."


ZUZANA - PADI Advanced Open Water Diver

Zuzanu priviedli k potápaniu zvedavosť a nadšenie, vodu miluje a má k nej veľmi blízko. Po absolvovaní potápačského kurzu jej už nič nebránilo k ceste pod vodnú hladinu a tak sa jej podarilo navštíviť a potápať na nádherných miestach. Odpotápala Karibské more v Mexiku, Seychelly, Červené more, kde sa jej veľmi páčil nárhodný park Ras Mohamad, potápala aj v okolí Sharm El Sheiku na magickej Blue Hole a na juhu v okolí Marsa Alam. Sama Egypt zaraďuje medzi top najkrajšie lokality na potápanie, plné života. Za sebou má aj potápanie v chladnejších vodách u nás a Maďarsku, a nenechala si ujsť ani ponor na Zelenom plese v Rakúsku – Gruner See, ktoré je dnes už pre potápačov uzavreté. Medzi jej vysnené lokality na potápanie, patria Maledivy, Similanské ostrovy v Thajsku a karibské Bora Bora.Pod vodou má tiež svojich favoritov, ktorých by rada videla: žralok obrovský - whale shark, dugong no a stretnúť by chcela aj malú morskú vílu


DOMINIKA - PADI Rescue Diver

 Čo ju priviedlo k potápaniu? Kde sa jej veľmi páčilo? O čom sníva?

“K potápaniu som sa dostala náhodne na dovolenke a doslova som sa zamilovala do podvodného sveta, ktorý som pod hladinou objavila. Neskôr som mala dlhšiu pauzu a k potápaniu ma opäť nakopla moja dlhoročná priateľka Veronika, za čo som jej veľmi vďačná. Dovolenku bez potápania si momentálne neviem predstaviť a všade kam cestujem si rada pozriem aj ten podvodný svet, ktorý nie je dostupný pre všetkých a je zahalený rúškom tajomna. Na potápaní milujem to ticho, čas sa pre mňa zastaví a vo vode som len ja a moje myšlienky.”

Dominike zostalo najviac v srdci Mexiko - Playa del Carmen, kde si prídu na svoje najmä jaskynní potápači, a ostrov Cozumel, ktorý je pre svoje nádherné koralové záhrady známy po celom svete.

Aj keď vysnívanú destináciu na potápanie nemá, jej snom je mať svadbu na Bora Bora a ak nájdete toho obetavca, na celý život, túži sa s ním zanoriť a mať z vysnenej svadby nádhernú spomienku na celý život.


Barbora

Ako sama hovorí, ešte nikdy nepotápala v sladkej vode, a teší sa na novú výzvu!

Barborastretnutie s mantamiBarbora

Má na konte 73 ponorov a vyskúšala aj freediving. K najsilnejším potápačským momentom sa jej zapísalo stretnutie s mantami, práve v deň jej narodenín, 3.7.2009. “Viem dotýkať sa sa nesmie - bola to náhoda, keď som nesprávne nastavovala bicidí kyvadlového prúdu a narazili sme sa s mantou. Bol to silný užasný moment, že sa nám nič nestalo :-) skôr mám pocit, akoby mi chcela gratulovať.” Zažila aj veľmi náročné prúdové ponory na Bali, na lokalite Mimpang s veľmi kalnou vodou: “prežili sme to s tímom a s veľkým rešpektom a úctou Matky Zeme som sa vrátila na ďalší ponor v roku 2013 - náhoda v ten deň mojich narodenín- v pokojnom prúde a mútnej vode sme s tímom videli chvost 12 metrového žraloka veľrybieho - emócie "uau high big"!