Informácie

Potápačské práce

Nie sme len rekreační potápači. Vodné prostredie je náš živel, ktorý zbožňujeme. Preto v nej vieme piť, jesť, oslavovať a aj pracovať. Ak potrebujete pomôcť s čímkoľvek, kontaktujte nás a pokúsime sa nájsť spoločné riešenie. Nezáleží na tom, či ste veľká firma alebo súkromná osoba, vždy ste vítaní. Nasledovný prehľad prác je len orientačný.

1. FOTO A VIDEO DOKUMENTÁCIA

Fotografovanie zanorených objektov a ich detailov. Videodokumentácia v profesionálnej kvalite, hĺbkový dostup 200m s diaľkovou káblovou farebnou kamerou so zobrazením hĺbky a svetových strán na zázname. Zhotovujeme aj obhliadky pod vodou,  kompletné videofilmy na zakázku, prípadne natočíme vaše akcie v bazéne, či vo voľnej vode.

2. VYHĽADÁVANIE A VYZDVIHOVANIE POTOPENÝCH PREDMETOV

Či už ste utopili hodinky, prívesok alebo čln volajte nás. Máme profesionálne znalosti s vyhľadávaním aj vyzdvihovaním potopených predmetov. V prípade ich väčšej hmotnosti zabezpečíme ich návrat na suchú zem pomocou zdvíhacích vakov, navijákov a väčšej techniky.

3. MANUÁLNE A KONŠTRUKČNÉ PRÁCE

Pre potreby výcviku často budujeme pod vodou plošiny alebo umiestňujeme na dno atrakcie. Takéto práce sa nezaobídu bez premiestňovania, skrutkovania, pílenia a ďalších manuálnych prác. Ak potrebujete vykosiť vodné rastliny pred svojou chatkou pri  jazere, tiež to nebude pre nás problém.

4. DOHĽAD PRI ŠPORTOVÝCH A INÝCH PODUJATIACH

Vodné športy, pri ktorých existuje čo i len drobné riziko utopenia človeka, je vhodné zabezpečiť aj potápačmi. Doprevádzame otužilcov pri ich januárovom splave Dunaja, zabezpečujeme plavcov pri hromadných preplavbách rieky,  alebo vykonávame pohotovostný dohľad pri súťaži motorových člnov.

5. REVITALIZAČNé A ČISTIACE PROJEKTY

Odsávanie kalov, kosenie vodného porastu, uvoľňovanie zachytených kmeňov, čistenie jazier, ale aj studní a technických nádrží od mechanických odpadkov. Obráťte sa na nás so svojim špecifickým problémom a my určite prídeme na to, ako ho vyriešiť.

6. ODBERY VZORIEK A VÝSKUMNÁ ČINNOSŤ

Manuálny odber vzoriek sedimentu z dna nádrží, sledovanie zmien profilu dna sonarom, mapovanie dna z povrchu i pod vodou.. Vlastníme terénne vozidlá, ľahko transportovateľný čln so sonarom a motorom 60 HP i elektromotorom, takže aj relatívne ťažšie dostupné a vzdialenejšie lokality nie sú problémom.

7. SELEKTÍVNY ODCHYT VODNÝCH ŽIVOČÍCHOV

Služba poskytovaná jedine pre subjekty s platným povolením. Vhodné ako doplnkový ichtyologický a hydrobiologický výskum s vysokou selektivitou.

 

Kontaktujte nás