O nás

Academia Aquatica

Potápačské centrum ACADEMIA AQUATICA bolo založené v roku 1997. Od tých čias sa v našich "mokrých" školských laviciach prestriedali tisícky potápačských študentov a na ich výuke sa podieľalo niekoľko inštruktorských generácii. Z potápačskej školy s požičovňou sa postupne stalo moderné potápačské centrum, ktoré dnes pod jednou strechou združuje školu, predajňu aj cestovnú kanceláriu.

Potápačské centrum Academia AquaticaPredajňa Academia AquaticaPlaváreň Pasienky

Okrem pravidelného organizovania potápačských kurzov rôznych úrovní, prevádzkujeme vlastnú kamennú predajňu, e-shop aj veľkoobchod. Sortiment pôvodne ázijskych značiek sme rokmi vymenili za zvučné a vysoko spoľahlivé značky Scubapro (USA) a Tusa (Japonsko). Špecializované tovarové segmenty dodávame tiež od SeaLife, Light and Motion, Ikelite, Nauticam, Faber, Suunto, DiWear a Amphibious Outfiters. Servisné stredisko s pravidelne preškolovaným personálom je samozrejmosťou.

 

Düsseldorf Boot 2016Odborný servis potápačskej technikyPotápačské centrum

Neodmysliteľnou súčasťou našej činnosti je organizovanie zájazdov, výletov a zaujímavých akcií pre potápačov. Cez samostatnú webstránku SCUBATRAVELONLINE.COM ponúkame širokú paletu dovoleniek a zájazdov za potápaním alebo s možnosťou potápania ako doplnkového programu. Individuálnym klientom a malým skupinám pripravíme zájazd na mieru podľa požiadaviek. Okrem zájazdov na objednávku organizujeme pravidelné skupinové zájazdy s našim delegátom. Najčastejšími destináciami sú Stredomorie, Egypt, Indonézia a Mexiko, pre pestrosť ponuky však obmieňame i Maledivy, Palau, Juhoafrickú republiku a stále hľadáme nové, zaujímavé destinácie.

 

Juhoafrická republika 2012Raja Ampat 2016Egypt safari 2016

Počas letnej  sezóny pravidelne prevádzkujeme na seneckom jazere Guláška letný potápačský klub Wobbegong Beach Dive Club, určený hlavne pre potápačskú verejnosť. Areál je upravený ako na brehu, tak i pod hladinou a poskytuje možnosť relaxu v spojení s potápaním, kúpaním a zábavou pri vode.

 

Wobbegong Beach Dive ClubWobbegong Beach Dive ClubWobbegong Beach Dive Club

Od roku 2002 sme tiež držiteľmi ocenenia FIVE STAR PADI DIVE CENTRE a na Slovensku sme tak jediným zariadením tejto úrovne: „Ůroveň PADI 5 Hviezdičkové potápačské centrum je pridelené progresívnym potápačským centrám, ktoré sú vynikajúce v poskytovaní potápačom kompletného rámca potápačským vzdelávacích programov, výberu výstroja a možnosti zážitkov. Aby sa operátor kvalifikoval na PADI 5 Hviezdičkové potápačské centrum, musí splniť nadštandardný servis a obchodné pravidlá a ponúkať PADI kurzy ako svoj jediný tréning reakreačných potápačov. Tieto potápačské centrá tiež aktívne propagujú vedomie ochrany podvodného prostredia a považujú PADI za svoj systém vzdelávania, so záväzkom poskytovať zákazníkom kvalitné produkty, servis a skúsnosti.“ Zdroj: www.padi.com 

Member No.:32052