Kurzy potápania

Špecializačné kurzy

PADI Master Scuba DiverPADI SPECIALITIES a MASTER SCUBA DIVER

Zaujíma ťa fotografovanie, príroda, ryby, vraky alebo ťa priťahujú hĺbky, prúdy, či dobrodružstvo nočných ponorov? Je tu pre Teba ponuka krátkych kurzov s úzkym zameraním na konkrétnu oblasť. Vynikajúci spôsob ako skĺbiť nadobúdanie praxe po začiatočníckom kurze, zabávať sa pri tom a zároveň si zvyšovať kvalifikáciu. V prípade, že dosiahneš úroveň Rescue Diver a zároveň budeš absolventom aspoň 5-ich špecializačných kurzov, získaš tiež najvyšší certifikát neprofesionálneho rekreačného potápača PADI Master Scuba Diver. Pre účasť v "špeckách" je zväčša postačujúce, že si držiteľom základnej kvalifikácie (napr. PADI Open Water Diver), len u niektorých sa vyžaduje, aby si už mal za sebou pokročilý tréning. Informácie získaš priamo od inštruktora. Špecializačné kurzy organizujeme podľa dopytu. Preto pokiaľ nie je uvedený termín, klikni na chcem ísť a budeme Ťa spätne kontaktovať, rovnako ako aj ostatných záujemcov a spoločnou dohodou nájdeme vhodný termín. Uvedené ceny zahŕňajú výuku, nezahŕňajú certifikačnú kartu PADI, prípadné zápožičky výstroja (ak nie je uvedené inak), či cestovné náklady, vstupy na potápačské bázy, lode a iné prípadne vyvolané náklady. Pokiaľ sa kurz rozhodnete absolvovať ako jednotlivec, uplatní sa cena individuálneho kurzu 590 €. Individuálne kurzy môžu obsahovať viac ponorov než je uvedené v popise kurzu.

Cenník kurzu: kompletný cenník kurzov a programov

TERMÍNY ŠPECIALIZAČNÝCH KURZOV

DÁTUM ŠPECIALIZÁCIA MIESTO TRVANIE PADI E-LEARNING CENA OSBADENOSŤ  PRIHLÁSENIE 
na vyžiadanie
MARKER BUOY DIVER Senec 1 deň   265 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie
SIDEMOUNT Bratislava - Senec 2 dni   330 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie
NITROX Bratislava 1 deň áno 190 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie DRY SUIT
Bratislava - Senec 3 dni   295 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie
DEEP DIVER Rovinka 2 dni   330 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie NIGHT DIVER
Bratislava - Senec 2 dni   320 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie P. BUOYANCY Bratislava - Senec 1 deň   265 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie ALTITUDE Rakúsko 2 dni   330 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie ICE DIVER Bratislava - Senec 2 dni   430 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie AWARE FISH Bratislava - Senec 1 deň   265 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie UW NAVIGATOR Bratislava - Senec 2 dni    320 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie SEARCH AND RECOVERY Bratislava - Senec 2 dni   330€ voľné Chcem ísť
na vyžiadanie UW NATURALIST Bratislava - Senec 1 deň   265 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie  MULTILEVEL DIVER Bratislava - Senec 1 deň   265 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie UW DIGITAL PHOTOGRAPHER Bratislava - Senec 1 deň   265 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie
WRECK DIVER zájazd 2 dni   330 € voľné Chcem ísť
na vyžiadanie DPV DIVER Bratislava - Senec 1 deň    295 € voľné Chcem ísť

Ak Vám do 48h nepríde odpoveď od odoslania prihlášky na kurz, zrejme sa vyskytol technický problém kontaktujte nás! Prihlasovanie na ponory je možné aj e-mailom info@academiaaquatica.sk. Prihlásenie na kurz potvrdzujeme každému jednému účastníkovi!

 

Špecializačný kurz - PADI SIDEMOUNT SCUBA DIVER

Otvárame nový špecializačný kurz s bočnou konfiguráciou fliaš PADI Sidemount Diver. Potápanie v konfigurácii Sidemount vám dodá väčšiu flexibilitu vo vodnom prostredí. Čo sa naučíš na kurze: Správne si zostaviť a nakonfigurovať sidemount systém, precízne sa vyvážiť do trimu, manažment plynov s výmenou druhého stupňa, ako správne reagovať v núdzových situáciách.  Vek od 15 r., min. kvalifikácia OWD, teória a 3 ponory.

 


 

Potápanie s obohateným vzduchom - PADI ENRICHED AIR DIVER (NITROX)

Predĺženie bezdekompresného času často až o vyše 100% umožňuje dlhší čas na dne a tým aj viac zážitkov z ponoru. Optimálne je používanie obohatených zmesí v hĺbkach 20-35 m, čiže v hĺbkach, ktoré sú štandardom väčšiny morských ponorov. Zvýšený obsah kyslíka však prináša okrem uvedenej výhody aj malú nevýhodu - riziko otravy kyslíkom vo väčších hĺbkach. Preto si takéto potápanie vyžaduje rozšírené vedomosti a zvýšenú disciplínu. Presne tomu ťa naučí tento kurz. Budeš vedieť plánovať, organizovať, vykonávať a zapisovať bezdekompresné ponory za použitia EANx dýchacích zmesí v medziach kyslíkových a dusíkových limitov. Získaš tiež oprávnenie na vypožičiavanie a používanie potápačských fliaš, regulátorov a ďalšieho vybavenia potrebného na EANx potápanie až do 40% kyslíka. Vek min. 12 r., min. kvalifikácia OWD, obsah - teória a praktickú aplikáciu. V KURZE NETREBA ROBIŤ ŽIADNE PONORY!


 

Potápanie v suchom obleku - PADI DRY SUIT DIVER

V našich končinách je najkrajšia viditeľnosť práve v chladných jesenných a zimných mesiacoch. Niet nad ponory v priezračnej sladkej vode s viditeľnosťou vyše 10 m, keď vnímaš terén dna a máš široký rozhľad - akoby si lietal. Suchý oblek má však celoročné využitie, znamená suché pohodlie a teplo. Obsluha suchého obleku si vyžaduje regulované dopúšťanie a odpúšťanie vzduchu a práve to predstavuje kameň úrazu pre začiatočníka. Vek min. 10 r., obsah - 1 teória, plytký nácvik a 2 ponory.


 

Hĺbkové potápanie - PADI DEEP DIVER

Nie všetky zaujímavosti pod hladinou sa nachádzajú v malých hĺbkach. Napríklad mnohé vraky, či zaujímavé formy života možno nájsť až na samej hranici rekreačného potápania, ktorou je 40 metrov. Na to aby sa potápač dokázal zodpovedne a bezpečne pohybovať v takejto hĺbke je potrebný špecializačný tréning pod dohľadom inštruktora. Súčasťou kurzu sú 4 ponory v hĺbkovom rozmedzí 19-40 metrov a teória súvisiaca s pobytom človeka v týchto hĺbkach. Vek od 15 r., min. kvalifikácia AOWD.


 

Nočné potápanie - PADI NIGHT DIVER

Je to azda najkrajšie potápanie vôbec. Množstvo farieb a živočíchov, ktoré nevidíme cez deň, k tomu sústredenie sa na kužeľ svetla - to všetko tvorí jedinečnú  atmosféru nočných ponorov. Mimoriadne vhodné je nočné potápanie pre čerstvých absolventov základného kurzu hľadajúcich vzrušenie a dobrodružstvo, alebo pre časovo zaneprázdnených potápačov, ktorí si počas dňa len ťažko nájdu čas na svoj koníček. Vek od 12 r., obsah - teória a 3 ponory.


 

Vrakové potápanie - PADI WRECK DIVER

Mysticky a tajuplne na potápača pôsobia výtvory ľudských rúk, ktoré našli svoj osud pod hladinou morí.  Historický význam niektorých z nich, alebo bohatstvo fauny sú hlavným pútačom. Pohyb okolo vraku, ale aj takzvané penetrácie dovnútra, si vyžadujú precízne plánovanie a opatrnosť. Vek od 15 r., min. kvalifikácia AD, obsah - teória a 4 ponory.


 

Precízne ovládanie vztlaku - PADI PEAK P. BUOYANCY

Pohodlné a bezpečné potápanie tkvie v precíznom ovládaní vlastného vztlaku. Potápač, ktorý nemá problémy s ovládaním vztlaku šetrí vzduch, predlžuje tak svoj pobyt pod hladinou a neničí prostredie okolo seba. Bezproblémové ovládanie vztlakových zmien prostredníctvom kompenzátora vztlaku (BCD), ale aj účelovým dýchaním je náplňou tohoto špecializačného kurzu a je tiež vizitkou skúsenejšieho potápača. Pod inštruktorským dohľadom sa v kurze najprv dozviete o základoch vyváženia za rozličných podmienok a následne si zábavným spôsobom vyskúšate rozličné spôsoby ovládania vztlaku pri pohybe medzi umelými i prirodzenými prekážkami. Kurz je určený predovšetkým čerstvým absolventom základného kurzu ale aj potápačom po dlhšej dobe neaktivity. Vek od 10 r., min. kvalifikácia OWD, obsah - 2 ponory.


 

Potápanie v nadmorskej výške - PADI ALTITUDE DIVER

Potápate sa v prostredí so zníženým atmosférickým tlakom, čo si vyžaduje použitie špeciálnych postupov pri plánovaní ponoru ako aj pri samotnom ponore. Min. vek 12 r., min. kvalifikácia OWD, obsahom teória a 2 ponory.


 

Potápanie pod ľadom - PADI ICE DIVER

Dobrodružná a troška adrenalínovejšia forma rekreačného potápania v prostredí bez priameho prístupu ku hladine. Svet pod ľadom má svoje čaro, mystiku a spravidla čistú vodu s kŕdľami rýb. Potápanie v podmienkach bez prístupu ku hladine si vyžaduje mimoriadne bezpečnostné opatrenia, rozšírenú prípravu a použitie lana. Vek od 18 r., obsah - teória, 3 ponory.


 

Poznávanie rýb - AWARE FISH IDENTIFICATION DIVER

Mnoho potápačov nerozlišuje medzi kaprom, šťukou a zubáčom, pričom sú to veľmi rozdielne ryby už na prvý pohľad. Aj Tí ostrieľanejší sa obvykle zastavia pred rybami ako hrebenačka, lopatka, či hrúz a mnohí dokonca ani nepoznajú ich meno.... Kurz určovania rýb v našich podmienkach Vám dopomôže pomocou fotografií, odbornej literatúry, UW identifikačných kariet alebo odborného výkladu, rozlišovať medzi známymi i menej známymi druhmi rýb, s ktorými sa pri rekreačnom potápaní stretávate. Viacej si budete Vážiť stretnutia so vzácnymi a zriedkavo stretávanymi rybami a budete poznať aj základy ich biológie. Vek od 10 r., obsah - teória, 2 ponory.


 

Potápačská navigácia - PADI UW NAVIGATOR

Pokiaľ potápač dokáže sledovať svoju trasu, ušetrí čas, vzduch, energiu, vyhne sa stresu a zbytočným výstupom na hladinu. Ako využívať kompas a ako sa riadiť prírodnými orientačnými znakmi sa dozvieš práve v tomto kurze. Vek od 12 r., min. kvalifikácia OWD, obsah - teória a 3 ponory.


 

Vyhľadávanie a vyzdvihovanie - PADI SEARCH AND RECOVERY

Často sa stáva, že kúpajúci stratia hodinky, potápač na hladine zase masku, prípadne z motorového člna sa odpojí motor. Potom je tu rad na tebe - potápačovi s výcvikom na vyhľadávanie a vyzdvihovanie predmetov, aby si dokázal, že voda nie je pohrebiskom týchto predmetov. Vek od 15 r., min kvalifikácia AOWD, obsah - teória a 4 ponory.


 

Fotografovanie pod vodou - PADI UW PHOTOGRAPHER

Krásy vodného sveta priam nabádajú k uchovaniu si večných spomienok v podobe fotografií, či videa. Kurz fotografovania pod vodou je určený aj pre úplných začiatočníkov aj pre tých, ktorí už nejaké to stlačenie spúšte majú za sebou. Optimálne je kurz absolvovať s vlastným fotoaparátom Vyskúšate si nielen jeho ovládanie, ale dozviete sa aj základné zásady kompozície, pravidlá pre osvetlenie, hĺbku ostrosti a pod. Pre potápačských nováčikov odporúčame pred samotným fotografovaním absolvovať kurz precízneho vyváženia, ktoré je nevyhnutnou zručnosťou každého fotografa. Vek od 10 r., min. kvalifikácia OWD, obsah - teória a 2 ponory.


 

Biológia pre potápačov - PADI UW NATURALIST

O čom to je? Predovšetkým o ekológii, t. j. o vzťahoch medzi živočíchmi, rastlinami a ich životným prostredím. Nakoľko sa v ňom pohybujeme aj my, potápači, mali by sme tieto zákonitosti poznať. Vek od 12 r., min. kvalifikácia OWD, obsah teória a 2 ponory.


 

Viacúrovňové potápanie - PADI MULTILEVEL DIVER

Potápanie s počítačmi, resp. "PADI kolečkom". Slúži na predĺženie času na dne a to podstatne i bezpečne. Plánovanie kaskádovitého profilu a jeho sledovanie je ťažiskom takéhoto potápania. Vek od 12 r., min. kvalifikácia OWD, obsah - teória a 2 ponory.


 

Digitálne fotografovanie pod vodou - PADI UW Digital Photographer

Krásy vodného sveta priam nabádajú k uchovaniu si večných spomienok v podobe fotografií, či videa. Kurz digitálnej fotografie pod vodou ti pomôže s prípravou prístroja, so zhotovením pekných snímok ako aj s ich dodatočnou úpravou v PC. Pre potápačských nováčikov odporúčame pred samotným fotografovaním absolvovať kurz precízneho vyváženia, ktoré je nevyhnutnou zručnosťou každého fotografa. Vek od 10 r., min. kvalifikácia OWD, teória a 2 ponory.


 

Jazda na potápačskom skútri - PADI DPV DIVER

Túžite sa pod hladinou dostať ďalej ako ostatní? Radi by ste dosiahli väčšie vzdialenosti bez vysokej fyzickej námahy a preskúmali tak miesta, kde sa bežne nedostanete? Riešením pre vás je použite podvodného skútra. Potápačské skútre si môžete u nás aj zapožičať.

 *30% zľava na kurz DPV pri sezónnom paušále požičovne skútra


 

Precízne vypúšťanie označovacej bóje - PADI SURFACE MARKER BUOY DIVER

Označovacie bóje - tzv. deko bójky (anglické označenie SMB - surface marker buoy) umožňujú potápačom označiť miesto ponoru. Označovanie miesta ponoru sa využíva hlavne pri bezpečnom výstupe na hladinu v mori, na označenie miesta ponoru pri vyhľadávaní alebo mapovaní, ale aj ako vizuálna referencia pre vzostupujúcich potápačov. Počas dvoch ponorov sa naučíte správne techniky a postupy na používanie označovacej bóje.

Všeobecné podmienky:
Prihlášku do kurzu je potrebné kompletne vyplniť v dostatočnom časovom predstihu tak, aby účastník stihol samoštúdium výukových materiálov ešte pre zahájením kurzu. Odporúčaný je aspoň týždeň. Jednotlivé kurzy majú pevne stanovený maximálny počet účastníkov a zmluvne dojednané personálne zabezpečenie výukovým personálom. V prípade nemožnosti nastúpiť na konkrétny, vopred dojednaný termín je účtovaný poplatok za prestup do iného kurzu. Rovnako sa postupuje pri prerušení kurzu a nutnom alternatívnom riešení pokračovania postupu v kurze. Poplatky sú účtované podľa aktuálneho cenníka dostupného v potápačskom centre. Prerušenie kurzu na viac ako 365 dní od posledného absolvovaného segmentu sa na základe medzinárodne platnej smernice asociácie PADI považuje za neúspešné ukončenie a vyžaduje si v budúcnosti absolvovanie kompletného kurzu od začiatku. Cena špecializačného kurzu obsahuje: výuku na teoretických stretnutiach (pokiaľ sú tieto súčasťou kurzu), 2-4 ponory v otvorenej vode (podľa príslušnej PADI osnovy) po dobu 30-60 minút, diplom o úspešnom ukončení kurzu a medzinárodný elektronický certifikát PADI (len v prípade úspešného ukončenia). V prípade, že účastník kurzu nepoužíva svoj vlastný výstroj, prípadne niektorého jeho časti, tieto mú budú poskytnuté organizátorom bezodplatne. Súčasťou bezodplatnej výpožičky, nie sú prvky tzv. ABC výstroja - maska, dýchacia trubica, neoprénové topánky a plutvy a špecializované prvky výstroja: suchý oblek, potápačské svietidlo, uw skúter, signalizačná bója (SMB s cievkou), naviják, foto a video potreby, laná, tabuľky.  V prípade, že účastník kurzu má záujem o samoštúdium teórie prostredníctvom PADI e-learningu, účtovaný mu bude doplatok v zmysle aktuálneho cenníka. V prípade kurzu PADI NITROX je PADI e-learning zahrnutý v cene kurzu.